Jump to content
IAC Board

F1 viza i I-20


Recommended Posts

Dosao sam iz USA i tamo sam na studijama.Imam vizu F1 do kraja 2008. godine.Kada sam isao na studije dobio sam I-20 od fakulteta.Kada se budem vracao nazad na fakultet da li je potrebno da mi posalju novi I-20 ili mogu sa prvobitnim I-20 (sa kojim sam vec jednom usao u USA i izasao) obrascem da udjem u USA?

Hvala puno na odgovoru!

Link to comment
Share on other sites

Dosao sam iz USA i tamo sam na studijama.Imam vizu F1 do kraja 2008. godine.Kada sam isao na studije dobio sam I-20 od fakulteta.Kada se budem vracao nazad na fakultet da li je potrebno da mi posalju novi I-20 ili mogu sa prvobitnim I-20 (sa kojim sam vec jednom usao u USA i izasao) obrascem da udjem u USA?

Hvala puno na odgovoru!

Pretpostavljamo da ste sada na raspustu, a ne na nekom neočekivanom napu?tanju studija.

Dokle god vam va?i I-20 i dokle god ste na tom programu za koji je I-20 napravljen, mo?ete da uđete u SAD sa va?ećom vizom. Ako je program istekao, obrazovna institucija će morati da vam po?alje novi i moraćete da vadite novu vizu. Sledeći put kada procenite da ćete se vratiti u SAD u periodu kad vam je viza istekla, moraćete od univerziteta da tra?ite određene papire, ali to je već navedeno na na?em forumu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

I-20 traje onoliko koliko va?i program za koji ste aplicirali. Dakle, određuje se po broju semestara i obuhvata celokupni program osnovnih ili postdiplomskih studija.

Formular nema broj paso?a, ali ima druge va?ne informacije. Malo vi?e o tome pročitajte na sajtovima pojedinih univerziteta. Za početak, preporučujemo ovaj link: http://www.tcnj.edu/~iss/f13.html . Va?no je da znate da ga dobijate automatski kada vas univerzitet prihvati i kada prihvatite finansijske uslove.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...