Jump to content
IAC Board

SAT - datumi polaganja za 2008/2009


administrator

Recommended Posts

Datumi polaganja SAT za ?kolsku godinu 2008/2009

DATUM POLAGANJA----------RANI ROK ZA PRIJAVU----------POSLEDNJI ROK ZA PRIJAVU

4. oktobar 2008.------------ 26. avgust 2008.--------------- 9. septembar 2008.

1. novembar 2008.---------- 10. septembar 2008.----------- 26. septembar 2008.

6. decembar 2008.---------- 15. oktobar 2008.-------------- 5. novembar 2008.

24. januar 2009.------------ 3. decembar 2008.------------- 26. decembar 2008.

2. maj 2009.---------------- 11. mart 2009.----------------- 31. mart 2009.

6. jun 2009.---------------- 15. april 2009.------------------ 5. maj 2009.

Polaganje Subject testova odvija se po istom rasporedu.

Za one koji su u SAD postoji polaganje i 14. marta 2009.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ja se definitivno prijavljujem-ali imam jedno pitanje

Stanford-moj koledz #1 -trazi da se aplikacija i sav propratni materijal -kao i rezultati dostave do 1 januara 2009te -pa me zanima da li je kasno ako polazem SAT 6og decembra?

I jos jedno pitanjce-jel su ovo datumi za polaganje SAT subject testova takodje?

hvala =)

Link to comment
Share on other sites

ja se definitivno prijavljujem-ali imam jedno pitanje

Stanford-moj koledz #1 -trazi da se aplikacija i sav propratni materijal -kao i rezultati dostave do 1 januara 2009te -pa me zanima da li je kasno ako polazem SAT 6og decembra?

I jos jedno pitanjce-jel su ovo datumi za polaganje SAT subject testova takodje?

hvala =)

Ovo su datumi i za General i za Subject testove - na vama je da rasporedite ispite, po?to u toku jednog termina ne mo?ete da pola?ete i Subject i General.

Nije kasno da pola?ete SAT u decembru - rezultatima treba oko tri sedmice da stignu na odredi?te. Pogotovo je bitno da pre polaganja ili osam dana posle polaganja ubacite ?eljene koled?e u listu institucija koje primaju rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Da li je moguce polagati 2 Subject testa (jedan iz matematike, drugi iz fizike) u istom danu?

U jednom danu je moguće polagati tri subject testa. Mo?ete vi prijaviti i dva ili samo jedan, svejedno je. Napravite samo plan polaganja pre nego ?to isteknu rokovi za prijavu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 5 months later...
Znam da je bas kasno, ali me zanima da li mozda postoji mogucnost da se prijavim za 24. januar??? (hvala)

Prijava nije moguca, jer je sajt www.collegeboard.com zatvoren za januarsku prijavu krajem decembra.

Eventualno postoji opcija stand-by testiranja, ali ona zavisi od toga da li je neko odustao. To moze da se sazna samo na licu mesta, neposredno pre polaganja. Kandidat bi trebalo da odabere jednu lokaciju za polaganje na kojoj bi imao najvise verovatnoce da polaze zbog necijeg odustajanja.

Link to comment
Share on other sites

Upisujem se na Italijanski faklutet u Milanu za ekonomiju - "Bocconi".

Zanima me da li SAT koji polazem kod vas vazi isto za Evropu kao i za Ameriku tj da li ce mi biti priznat?

Hvala unapred...

Ako su trazili SAT, onda je to upravo to. Malo je verovatno da ce vam traziti SAT, medjunarodno priznati ispit, a potom se predomisliti sa objasnjenjem da "to nije to".

Link to comment
Share on other sites

Zelim da polazem SAT u junu. Imam par knjiga iz kojih se sam spremam (nisam iz Beograda, pa ne mogu da pohadjam vase seminare) ali mislim da mi to nije dovoljno, pa me interesuje da li kod vas moze da se kupi ili iznajmi neka SAT literatura?

Kupovina odredjenih knjiga ce biti moguca uskoro - kontaktirajte nas u prvoj polovini februara. Kod nas nije moguce iznosenje knjiga, mozete ih samo koristiti u prostorijama. Proverite koje knjige postoje u Americkom kutku koji vam je blizu, mozda i tu nadjete nesto korisno.

Link to comment
Share on other sites

Jel postoji sansa da se u junu ne organizuje polaganje SAT-a u Beogradu, da ne bude dovoljno prijavljenih ili slicno? Kako da budem siguran da ce biti polaganja?

Zainteresovanih uvek ima, ali nikad ne mozete biti sto posto sigurni. Na vama je da se prijavite za test na vreme, a sve promene u rasporedu ce vam biti javljene blagovremeno.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...