Jump to content
IAC Board

gre registracija


viket

Recommended Posts

Prilikom registracije za GRE, dobila sam na kraju ovo:

If you need to:

* Make corrections to your personal or contact information or undergraduate institution, or if you need to add, delete

or change score recipients, use the correction stub attached to the admission ticket.

Your corrected stub must be received at ETS by the Friday before your test date. After that, you cannot make changes

to your score recipients.

Kada mogu i kako da dodam score recipients kada aplikaciju online ne mozemo ponovo otvarati?

hvala

Link to comment
Share on other sites

Prilikom registracije za GRE, dobila sam na kraju ovo:

If you need to:

* Make corrections to your personal or contact information or undergraduate institution, or if you need to add, delete

or change score recipients, use the correction stub attached to the admission ticket.

Your corrected stub must be received at ETS by the Friday before your test date. After that, you cannot make changes

to your score recipients.

Kada mogu i kako da dodam score recipients kada aplikaciju online ne mozemo ponovo otvarati?

hvala

Kada se registrujete dobićete dokument čiji će jedan deo morati da se donese na lokaciju za testiranje. Drugi deo tog dokumenta slu?i za eventualno ispravljanje gre?aka i uno?enje primalaca rezultata pre samog polaganja.

Ako ga niste dobili, moraćete da zovete ETS i da operaterima ka?ete promene koje ?elite na va?oj prijavi.

Link to comment
Share on other sites

Sad kad spomenuste to, meni neke stvari nisu jasne. Dakle na sajtu pi?e

You can also select where you want your scores sent and register for the free Search Service which matches prospective graduate students with participating graduate schools and fellowship sponsors.

Da li ja pri registraciji moram da znam kom univerzitetu hoću te rezultate da po?aljem i da to navedem? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sad kad spomenuste to, meni neke stvari nisu jasne. Dakle na sajtu pi?e

Da li ja pri registraciji moram da znam kom univerzitetu hoću te rezultate da po?aljem i da to navedem? :rolleyes:

Free Search je ne?to drugo i nema mnogo veze sa izborom institucija kojima ?aljete rezultate. Pri registraciji ne morate da znate institucije. Ako i pre samog polaganja ne navedete institucije, plaćaćete kasnije dodatnu sumu novca za slanje rezultata, jer tada ne va?i ponuda slanja koja je uključena u cenu od 170 dolara.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Imam dva pitanja

1. Na nekim sajtovima pominju se rezultati na testu, i orijentaciono neki pragovi prihvatljivosti, ili bar samo u naznakama

Opet ne znam, ne sjecam se o kojim je univerzitetima rijec, ali zbunjuje me sto se pominju bodovi na GRE computer based, kao recimo jedini moguci izbor i parametar u pripremama, u odnosu na ostale oblike testa (npr. nema ni pomena o poenima na paper based).

Zeljela bih da radim paper based, da li mi mozete sa sigurnoscu potvrditi da pri podnosenju aplikacija nema neke "diskriminacije" poena sa paper based?

2. Paper based u Beogradu je 25. oktobra. Da li je to kasno za slanje paketa aplikacija? Na sajtovima univerziteta, recimo u Sijetlu, savjetuju da je stranim drzavljanima vrlo vazno da aplikacije stignu do 1. novembra, iako je 1. decembar krajnji datum. Da li je 25. oktobar, bilo da radim computer ili paper b, dobar datum da bi aplikacija bila kompletna (naravno uz sve ostalo)?

Pozdrav

Ivana

Link to comment
Share on other sites

Imam dva pitanja

1. Na nekim sajtovima pominju se rezultati na testu, i orijentaciono neki pragovi prihvatljivosti, ili bar samo u naznakama

Opet ne znam, ne sjecam se o kojim je univerzitetima rijec, ali zbunjuje me sto se pominju bodovi na GRE computer based, kao recimo jedini moguci izbor i parametar u pripremama, u odnosu na ostale oblike testa (npr. nema ni pomena o poenima na paper based).

Zeljela bih da radim paper based, da li mi mozete sa sigurnoscu potvrditi da pri podnosenju aplikacija nema neke "diskriminacije" poena sa paper based?

2. Paper based u Beogradu je 25. oktobra. Da li je to kasno za slanje paketa aplikacija? Na sajtovima univerziteta, recimo u Sijetlu, savjetuju da je stranim drzavljanima vrlo vazno da aplikacije stignu do 1. novembra, iako je 1. decembar krajnji datum. Da li je 25. oktobar, bilo da radim computer ili paper b, dobar datum da bi aplikacija bila kompletna (naravno uz sve ostalo)?

Pozdrav

Ivana

Nema govora o diskriminaciji verzija testa. Mnogi univerziteti vi?e pominju rezultate sa kompjuterskog jer se mnogo če?će i na vi?e lokacija odr?ava od papirne verzije. Izuzetak bi bila napomena da rezultati sa papirnog testa neće biti uva?eni.

Papirna verzija se odr?ava krajem oktobra i rezultati će biti dostupni tek oko ?est sedmica po polaganju. Ako univerzitet ?eli kompletnu aplikaciju do datuma koji je naznačen, malo je verovatno da će čekati rezultate sa va?eg GRE ispita. U tom slučaju se va?a aplikacija neće uzimati u obzir.

Sa druge strane, postoje univerziteti gde katedre mogu i hoće da sačekaju rezultate kandidata. Rezultati sa testa va?e pet godina, a papirna verzija nije "tempirana" tako da vam koristi za sve institucije za koje mo?ete da aplicirate.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...