Jump to content
IAC Board

Recommended Posts

Pozdrav svima!

Trenutno sam cetvrta godina gimnazije, sa odlicnim uspehom tokom sve cetiri godine. Pre nekog vremena pronasla sam univerzitet u Vasingtonu koji bi mi potpuno odgovarao, proverila sam njihove uslove za upis (samo TOEFL) i pocela da se spremam za to.

Medjutim, posto moja porodica ne moze da finansira moj boravak tamo, jedina sansa mi je neka vrsta stipendije. Pitanje za vas je - kako pronaci tako nesto? Sta je potrebno za prijavljivanje i koje su sanse za dobijanje stipendije koja u punom iznosu pokriva troskove skolovanja?

Hvala unapred!

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav svima!

Trenutno sam cetvrta godina gimnazije, sa odlicnim uspehom tokom sve cetiri godine. Pre nekog vremena pronasla sam univerzitet u Vasingtonu koji bi mi potpuno odgovarao, proverila sam njihove uslove za upis (samo TOEFL) i pocela da se spremam za to.

Medjutim, posto moja porodica ne moze da finansira moj boravak tamo, jedina sansa mi je neka vrsta stipendije. Pitanje za vas je - kako pronaci tako nesto? Sta je potrebno za prijavljivanje i koje su sanse za dobijanje stipendije koja u punom iznosu pokriva troskove skolovanja?

Hvala unapred!

Morate da pogledate da li institucija koju upisujete uopste nudi finansijsku pomoc stranim studentima. Ako je nudi, na vama je da aplicirate za finansijsku pomoc do roka koji je naznacen u samoj aplikaciji ili na Internet sajtu univerziteta.

Ako nema finansijske pomoci na tom univerzitetu, onda vam ostaje da pronadjete sponzora - firmu ili drugu instituciju koja bi bila spremna da finansira vase studiranje. To moze da bude prilicno tesko, tako da vas unapred upozoravamo da krenete u potragu.

O sansama ne mozemo da pricamo bez poznavanja vaseg profila, znanja na testovima i zahteva same institucije. Zbog toga bi bilo pozeljno da svratite na savetovanje za osnovne studije da saznate vise.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...