Jump to content
IAC Board

instrukcije za f-1


kragujevac

Recommended Posts

Interesuje me studiranje u Americi...Obratio sam se agenciji Wizantiana i

oni su mi objasnili princip upisivanja koledza u Americi.Imam 24

godine,nisam student,zaposlen sam ali zelim da upisem ,jos uvek ne znam

tacno koji ali vezan za kompjutere,koledz.

U Wizantiani su mi rekli da prvo odaberem koledz zatim da polazem TOEFL

ispit{u koliko je to potrebno ali skoro svi ga traze}.Trenutno pocinjem sa

spremanjem ispita.da bih se upisao na bilo koji koledz moram da napisem motivaciono pismo,

mislim da znam kako treba da izgleda to pismo ali prijala bi mi pomoc,sta sve da kazem i sta je bitno.

Postoje 2 roka za upis,avgustovski i januarski,meni

licno odgovara januarski tako da cu aplicirati prijavu za taj rok.I kada

se upisem onda taj koledz posalje neki i-20 formular ili tako nesto,pa

onda razgovor za dobijanje vize u ambasadi.

da li to znaci da ako se upisem da su sanse za odbijanje vize mnogo manje?..

zanima me da li sam nesto propustio i sta bih jos mogao da ucinim da bih u

sto vecoj meri ispostovao zahteve ambasade?!Mislim na koji nacin da

garantujem u sto vecoj meri da cu da se vratim...

da li treba da ponesem sto vecu kolicinu novca ili tako nesto...

Link to comment
Share on other sites

Interesuje me studiranje u Americi...Obratio sam se agenciji Wizantiana i

oni su mi objasnili princip upisivanja koledza u Americi.Imam 24

godine,nisam student,zaposlen sam ali zelim da upisem ,jos uvek ne znam

tacno koji ali vezan za kompjutere,koledz.

U Wizantiani su mi rekli da prvo odaberem koledz zatim da polazem TOEFL

ispit{u koliko je to potrebno ali skoro svi ga traze}.Trenutno pocinjem sa

spremanjem ispita.da bih se upisao na bilo koji koledz moram da napisem motivaciono pismo,

mislim da znam kako treba da izgleda to pismo ali prijala bi mi pomoc,sta sve da kazem i sta je bitno.

Postoje 2 roka za upis,avgustovski i januarski,meni

licno odgovara januarski tako da cu aplicirati prijavu za taj rok.I kada

se upisem onda taj koledz posalje neki i-20 formular ili tako nesto,pa

onda razgovor za dobijanje vize u ambasadi.

da li to znaci da ako se upisem da su sanse za odbijanje vize mnogo manje?..

zanima me da li sam nesto propustio i sta bih jos mogao da ucinim da bih u

sto vecoj meri ispostovao zahteve ambasade?!Mislim na koji nacin da

garantujem u sto vecoj meri da cu da se vratim...

da li treba da ponesem sto vecu kolicinu novca ili tako nesto...

Mnoge stvari bi vam bile jasnije da ste do?li kod nas na redovno savetovanje za osnovne studije, ali jo? uvek nije kasno. Potrudićemo se da vam ovom prilikom izađemo u susret nekim odgovorima, ali bi savetovanje mnogo vi?e moglo da pomogne jer bi ste imali priliku da odmah postavljate pitanja.

Izbor koled?a je jedan od najte?ih delova procesa koji je pred vama. Vama se čini da je dobijanje vize najte?i deo, ali ipak nije tako. Predla?emo da pretra?ite po Internetu ?ta je sve dostupno u va?em polju interesovanja, tj. koji koled?i bi bili dobri, a i da probate da svratite kod nas da vidite priručnike koji detaljnije opisuju koled?e. Pogledajte www.collegeboard.com i probajte da na njihovom sajtu vidite ?ta sve postoji od koled?a koji bi mogli da vam budu od interesovanja.

Naravno, postoji i pitanje pronala?enja finansija za studiranje u SAD. To pitanje, kao i pitanje pisanja motivacionih pisama, detaljnije pokrivamo na na?im savetovanjima. Grupno savetovanje za osnovne studije je besplatno.

U su?tini, kada polo?ite TOEFL i SAT ispit sa dovoljnim uspehom za određeni koled? i po?aljete sva ostala dokumenta koja koled? mo?e da tra?i, dobićete finansijsku ponudu, tj. cifru koju bi ste morali da platite da bi ste studirali tamo. Ako je tu sve u redu i slo?ite se sa uslovima koji su pred vama, koled? će vam poslati formular I-20 koji popunjavate. Platićete tro?kove za vizu, spremićete sva dokumenta koja mogu da se tra?e od vas u ambasadi i razgovaraćete sa slu?benikom ambasade iz konzularnog odeljenja.

Bez upisivanja na koled? ne postoje ?anse da dobijete studentsku vizu. Dakle, mora da postoji taj deo papirologije. Kad je u pitanju garancija povratka, morate da razumete da ambasada od vas tra?i dokaz da niste imigrant. Dakle, mora da postoji ne?to ?to vas ve?e za domovinu. Te "neophodne veze" sa domovinom su vrlo bitne. To mo?e da bude, recimo, vlasni?tvo nad nekretninom ili posao u domovini.

No?enje velike količine novca ne poma?e mnogo. Bitno vam je da na bankovnom računu imate dovoljno novca za plaćanje studija, gotovina tu nije od pomoći.

Dakle, probajte da svratite do na?ih prostorija na savetovanje za mnogo detaljnije informacije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...