Jump to content
IAC Board

Postdiplomske u Americi


Recommended Posts

Zavrsavam ekonomski fakultet i zelim da upisem postdiplomske u Americi,finansije,mba,sta god...I sto vise tragam za informacijama sve sam zbunjenija i zbunjenija :lol: Pa vas molim da me razumete i pomognete.

Ovako,postoji neki fax u Bg koji "vodi" na postdiplomske u USA po me interesuje je li bolje da sama trazim odgovarajuci fax ili idem preko nekog faxa odavde?Prosek mi je oko 8,koji fax je dpovoljno dobar za mene(i ja za njega)?Sta mi jepotrebno za upisivanje postdiplomskih studija u USA (kako se prijaviti na fax,sta se polaze za prijem,konkurisanje na vise fakulteta) i uopste ako mi mozete reci sve neophodne informacije u vezi studija tamo,kolike su skolarine odprilike,kakve su mogucnosti stanovanja,koji deo USA je ok....odkud znam,sve me interesuje,treba da upisem sledece godine u Martu pa su mi neophodne informacije o rokovima....Steta sto neko ovakvo savetovanje nema u Novom Sadu,puna sam pitanja....+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Zavrsavam ekonomski fakultet i zelim da upisem postdiplomske u Americi,finansije,mba,sta god...I sto vise tragam za informacijama sve sam zbunjenija i zbunjenija :lol: Pa vas molim da me razumete i pomognete.

Ovako,postoji neki fax u Bg koji "vodi" na postdiplomske u USA po me interesuje je li bolje da sama trazim odgovarajuci fax ili idem preko nekog faxa odavde?Prosek mi je oko 8,koji fax je dpovoljno dobar za mene(i ja za njega)?Sta mi jepotrebno za upisivanje postdiplomskih studija u USA (kako se prijaviti na fax,sta se polaze za prijem,konkurisanje na vise fakulteta) i uopste ako mi mozete reci sve neophodne informacije u vezi studija tamo,kolike su skolarine odprilike,kakve su mogucnosti stanovanja,koji deo USA je ok....odkud znam,sve me interesuje,treba da upisem sledece godine u Martu pa su mi neophodne informacije o rokovima....Steta sto neko ovakvo savetovanje nema u Novom Sadu,puna sam pitanja....+ ;)

Mnogo pitanja, a samo jedan najbolji odgovor - savetovanje u na?im prostorijama. Poku?ajte da dođete do Beograda na savetovanje, ali nam se prethodno najavite zbog rezervisanja mesta. Ukoliko ne mo?ete da dođete, učlanite se u Američki kutak u Novom Sadu i pratite njihove informacije o na?em dolasku u taj grad.

Trebalo bi da znate da svaki fakultet odavde "vodi" na postdiplomske u SAD, sve dok je priznat od strane matične dr?ave i dok student odr?ava prosek na potrebnom nivou. Konkurisanje, skolarine, stanovanje, sve su to stvari koje mo?ete saznati na savetovanju. Nakon tog sastanka bićete u mogućnosti da pretra?ujete programe postdiplomskih studija u SAD i da napravite u?i izbor.

U međuvremenu mo?ete pogledati sajtove nekih univerziteta u SAD i pročitati ?ta se sve tra?i za "graduate studies".

Link to comment
Share on other sites

Zavrsavam ekonomski fakultet i zelim da upisem postdiplomske u Americi,finansije,mba,sta god...I sto vise tragam za informacijama sve sam zbunjenija i zbunjenija :lol: Pa vas molim da me razumete i pomognete.

Ovako,postoji neki fax u Bg koji "vodi" na postdiplomske u USA po me interesuje je li bolje da sama trazim odgovarajuci fax ili idem preko nekog faxa odavde?Prosek mi je oko 8,koji fax je dpovoljno dobar za mene(i ja za njega)?Sta mi jepotrebno za upisivanje postdiplomskih studija u USA (kako se prijaviti na fax,sta se polaze za prijem,konkurisanje na vise fakulteta) i uopste ako mi mozete reci sve neophodne informacije u vezi studija tamo,kolike su skolarine odprilike,kakve su mogucnosti stanovanja,koji deo USA je ok....odkud znam,sve me interesuje,treba da upisem sledece godine u Martu pa su mi neophodne informacije o rokovima....Steta sto neko ovakvo savetovanje nema u Novom Sadu,puna sam pitanja....+ ;)

Tamara, go to www.gradschools.com i izaberi univerzitete koji te interesuju prema oblasti. onda idi na njigove sajte i vidi sta ti treba da se upises. idi na one koji imaju fellowships ili graduate assistantships. ja trenutno radim na university of florida, mi ovde imamo odlican MBA program, i IMBA (International MBA) koji traje godinu dana. znam da oni imaju dosta stranih studenata, ali ne znam tacno kolko if finansiraju. ajd posalji mi e-mail pa cu ti dati nekolko kontakta sa UF MBA programa koji ce ti pomoci. moj e-mail je aleksn81@yahoo.com.

pozdrav! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...