Jump to content
IAC Board

F-2 u F-1


zoca

Recommended Posts

Trenutno imam F2 vizu koja mi vazi do 2008. U slucaju da budem primljena na magistarske studije, dobicu I20 i svu dokumentaciju neophodnu za F1. Interesuje me, kakva je procedura oko promene statusa vize F2 u F1 i da li moze da dodje do nekih komplikacija, u smislu da ne mogu da dobijem F1 dok ne istekne F2 i slicno?

Hvala puno

Link to comment
Share on other sites

Trenutno imam F2 vizu koja mi vazi do 2008. U slucaju da budem primljena na magistarske studije, dobicu I20 i svu dokumentaciju neophodnu za F1. Interesuje me, kakva je procedura oko promene statusa vize F2 u F1 i da li moze da dodje do nekih komplikacija, u smislu da ne mogu da dobijem F1 dok ne istekne F2 i slicno?

Hvala puno

Do takvih problema ne bi trebalo da dođe - promena statusa je moguća u svakom trenutku. Za promenu statusa je uglavnom potrebno platiti dodatnu sumu novca i prilo?iti određeni formular (I-539), uz svu ostalu dokumentaciju vezanu za F-1.

Pogledajte dokument i instrukcije na stranici http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/men...00045f3d6a1RCRD .

Naravno, trebalo bi aplicirati za promenu statusa barem 45 dana pre isteka trenutne vize ili odmah u trenutku kad se promene uslovi, tj. kad dobijete dokumentaciju za studije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...