Jump to content
IAC Board

pomoc u vezi GRE ?


tijana.81

Recommended Posts

Pozdrav!

Interesuje me da li polaganje GRE testa strogo podrazumeva prethodno polozeni TOEFL test, ili se radi o 2 nezavisna testa? Naime, interesuju me postdoc medicinske studije na University of Michigan, Ann Arbor, i dobila sam informaciju da mi za upis nije potreban TOEFL, vec iskljucivo GRE, kao i da se taj test moze polagati i u USA. S obzirom da sam vec pocela pripremu TOEFL testa, nije mi bas najjasnija ova informacija, pa bih Vas zamolila da mi to malo objasnite.

Unapred zahvalna,

Tijana

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav!

Interesuje me da li polaganje GRE testa strogo podrazumeva prethodno polozeni TOEFL test, ili se radi o 2 nezavisna testa? Naime, interesuju me postdoc medicinske studije na University of Michigan, Ann Arbor, i dobila sam informaciju da mi za upis nije potreban TOEFL, vec iskljucivo GRE, kao i da se taj test moze polagati i u USA. S obzirom da sam vec pocela pripremu TOEFL testa, nije mi bas najjasnija ova informacija, pa bih Vas zamolila da mi to malo objasnite.

Unapred zahvalna,

Tijana

GRE i TOEFL su dva nezavisna testa. TOEFL proverava vase znanje engleskog jezika u akademskim uslovima, dok GRE sluzi za procenu znanja kandidata stecenog tokom studiranja. Vasa situacija je sasvim moguca, ali bi trebalo proveriti da li su na tom univerzitetu svesni da ste strani drzavljanin i da niste skolu zavrsili na engleskom. Ako i posle toga ne traze TOEFL, spremajte drugi ispit!

Naravno, trebalo bi da znate da je GRE mnogo tezi ispit od TOEFL-a. Ukoliko imate vremena, razmislite o nasim pripremama.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...