Jump to content
IAC Board

Srednje ime


Recommended Posts

Cao svima!

Ovo je moja prva poruka na ovom forumu. Imam jedno pitanje u vezi procedure apliciranja na postdiplomske studije u SAD.

Pitanje postavljam ovde da ne bih otvarao novu temu.

Naime, prilikom prijavljivanja prva informacija koja se trazi je naravno ime i prezime.

E sad, tu se pojavljuje i polje middle name. Kao sto je poznato, u Srbiji se u vecini dokumenata kao srednje ime

pojavljuje ime jednog od roditelja. Izmedju ostalog i na fakultetskoj diplomi. Sa druge strane, u pasos se unosi

samo ime i prezime. Moje pitanje je da li prilikom popunjavanja prijave na neki univerzitet treba uneti

ime jednog od roditelja, kao na zvanicnim dokumentima u Srbiji, ili ne. Dakle, kao srednje ime u transkriptima

se pojavljuje ime jednog od roditelja, ali ne i u pasosu. A pasos je jedini identifikacioni dokument koji imamo kad

odemo u inostranstvo. Pitanje je mozda glupo, ali mislim da je neophodno razjasniti ovu dilemu za koju verujem da je

imaju i drugi potencijalni studenti.

Pozdrav!

Link to comment
Share on other sites

Cao svima!

Ovo je moja prva poruka na ovom forumu. Imam jedno pitanje u vezi procedure apliciranja na postdiplomske studije u SAD.

Pitanje postavljam ovde da ne bih otvarao novu temu.

Naime, prilikom prijavljivanja prva informacija koja se trazi je naravno ime i prezime.

E sad, tu se pojavljuje i polje middle name. Kao sto je poznato, u Srbiji se u vecini dokumenata kao srednje ime

pojavljuje ime jednog od roditelja. Izmedju ostalog i na fakultetskoj diplomi. Sa druge strane, u pasos se unosi

samo ime i prezime. Moje pitanje je da li prilikom popunjavanja prijave na neki univerzitet treba uneti

ime jednog od roditelja, kao na zvanicnim dokumentima u Srbiji, ili ne. Dakle, kao srednje ime u transkriptima

se pojavljuje ime jednog od roditelja, ali ne i u pasosu. A pasos je jedini identifikacioni dokument koji imamo kad

odemo u inostranstvo. Pitanje je mozda glupo, ali mislim da je neophodno razjasniti ovu dilemu za koju verujem da je

imaju i drugi potencijalni studenti.

Pozdrav!

Za ovakva pitanja bi ipak trebalo otvoriti novu temu, jer će se kasnije sigurno pojaviti neko kome će to isto pitanje zadavati muku.

"Middle Name" je kategorija koju ne bi trebalo me?ati sa na?im terminom "ime jednog od roditelja" koje se često pojavljuje na aplikacijama. Ime roditelja se pojavljuje i na diplomi, ali će jasno biti naznačeno da je u pitanju ime roditelja, a ne srednje ime. Stoga bi trebalo da se dr?ite onoga ?to vam pi?e u dokumentu kojim se va? identitet potvrđuje, a to je u većini slučajeva paso?. To je veoma bitno i za testiranja za međunarodne testove, da precizno naglasite ?ta vam pi?e u dokumentu kojim se garantuje va? identitet.

Savet je da u polje "middle name" unesete srednje ime samo ako ga zaista imate, a da ime roditelja unosite samo na za to predviđena polja. Na taj način imate vi?e ?anse da izbegnete moguću konfuziju.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...