Jump to content
IAC Board

Naknadno podnosenje diplome


Recommended Posts

Kao i mnoge druge stvari, pretpostavljam da i ovo varira od univerziteta do univerziteta. Međutim, postoji li barem okvirno pravilo?

Trebalo bi da diplomiram do kraja februara, najkasnije početka marta (potrudiću se ;-) ). Da li je to kasno??? Mislim da je to vreme kada je većina departmana već napravila selekciju... Ili se varam...? Da li bi im transkript koji bih podneo sa do tada položenim ispitima bio dovoljan ili bespogovorno čekaju komplet diplomu?

Osoba koju znam - a koja je doduše završila i osnovne studije u US, sada je na grad studijama - kaže da su što se nje tiče bili opušteni, u fazonu ''kad diplomiraš, diplomiraš, opušteno, donećeš nam, no problemo''.

molim vas, pomozite, da znam da ne trošim novac i vreme, ako će to biti kasno.

Hvalaa!

Link to comment
Share on other sites

Kao i mnoge druge stvari, pretpostavljam da i ovo varira od univerziteta do univerziteta. Međutim, postoji li barem okvirno pravilo?

Trebalo bi da diplomiram do kraja februara, najkasnije početka marta (potrudiću se ;-) ). Da li je to kasno??? Mislim da je to vreme kada je većina departmana već napravila selekciju... Ili se varam...? Da li bi im transkript koji bih podneo sa do tada polo?enim ispitima bio dovoljan ili bespogovorno čekaju komplet diplomu?

Osoba koju znam - a koja je dodu?e zavr?ila i osnovne studije u US, sada je na grad studijama - ka?e da su ?to se nje tiče bili opu?teni, u fazonu ''kad diplomira?, diplomira?, opu?teno, doneće? nam, no problemo''.

molim vas, pomozite, da znam da ne tro?im novac i vreme, ako će to biti kasno.

Hvalaa!

Nema nekog okvirnog pravila - kada se univerzitetu objasni kakva je situacija oni ce odgovoriti da li mogu da vas sacekaju i do kojeg datuma. Vi ste, naravno, obavezni da do tog datuma obavezno dostavite dokaz da ste zavrsili univerzitet ovde kako bi Vas upisali na postdiplomske studije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...